Nejdříve vyberte vanu nebo
masážní systém
Objednávka celkem: 0 Kč

Jak vybrat hydromasážní systém

Hydromasážní vany už dnes nejsou doménou pouze zdravotnických zařízení a rehabilitačních center, ale stávají se běžnou součástí koupelen v našich domech a bytech. Pobyt v masážní vaně je mimořádně příjemný, a proto velmi vyhledávaný. Vyberte si i Vy z nabídky firmy Sanjet tu svou.

 

                                          

1. JAKÉ MASÁŽNÍ SYSTÉMY EXISTUJÍ ?

 

Ve vanách označovaných dnes jako hydromasážní vany se používají dva základní masážní systémy: HYDROMASÁŽ a PERLIČKA. Ideálních masážních účinků lze dosáhnout kombinací obou těchto systémů:

 

  

 

HYDROMASÁŽ - "masážní účinky"

Vodní masáž vhodná po sportovním, nebo fyzickém výkonu, realizovaná tryskami různé velikosti umístěnými do hydromasážní vany s účinností na záda, boky a nohy.


PERLIČKA - "relaxační účinky"

Relaxační masáž ohřátým vzduchem realizovaná tryskami umístěnými na dně hydromasážní vany , které jsou vysoké pouze 1mm.


HYDROMASÁŽ + PERLIČKA - "masážní a relaxační účinky"

Vodní masáž vhodná po sportovním, nebo fyzickém výkonu, realizovaná tryskami různé velikosti umístěnými do hydromasážní vany s účinností na záda, boky a nohy, plus relaxační masáž ohřátým vzduchem realizovaná tryskami umístěnými na dně hydromasážní vany, které jsou vysoké pouze 1mm!

 

HYDRO + MAGIC - "masážní a jedinečné relaxační účinky"

Vodní masáž vhodná po sportovním, nebo fyzickém výkonu, realizovaná tryskami různé velikosti umístěnými do hydromasážní vany s účinností na záda, boky a nohy, plus relaxační masáž ohřátým vzduchem realizovaná tryskami umístěnými na dně hydromasážní vany  (perlička).

Navíc tento systém umožňuje jedinečnou relaxaci v podobě míchání vzduchové a vodní masáže, vytvářející milióny velmi jemných bublinek v celém prostoru vany, tzv. "Šampáňo efekt" (velice zajímavý  v kombinaci s Chromoterapií - viz příslušenství)

 

  

 

2. POROVNÁNÍ MASÁŽNÍCH SYSTÉMŮ STANDARD A KOMFORT

 

Abychom dokázali uspokojit přání a představy všech svých zákazníků od těch s nižšími požadavky až po ty nejnáročnější, vyrábíme pro hydromasážní vany více druhů masážních systémů s různou účinností. Ty se vzájemně liší především výkonem motoru, velikostí a druhem trysek, jejich průtokem apod.

 

 

STANDARD - standardní masážní systém, ve srovnání se systémem KOMFORT nedisponuje tak výkonným čerpadlem, uzavíratelnými SUPERtryskami, speciálními FUTUREtryskami, samonosnou konstrukcí apod. Na druhou stranu však lze pořídit hydromasážní vany  řady STANDARD za velmi lákavé ceny.

KOMFORT - komfortní a velmi účinný masážní systém, určen pro ty, kteří od své  hydromasážní vany očekávají opravdu intenzivní masážní a relaxační účinky. Je vybaven výkonnějším čerpadlem, SUPERtryskami, FUTUREtryskami a samonosnou konstrukcí.

 

 

3. JAKÉ POUŽÍT OVLÁDÁNÍ ? 

 

Pro hydromasážní vany používáme několik druhů ovládání, které jsou stejné pro systémy STANDARD i KOMFORT:

  

PNEU ovládání  má pouze funkci zapnout/vypnout a používá se nejčastěji k ovládání samotné hydromasáže, jejíž regulace je zajištěna pomocí vzduchových regulátorů. (Pneumatické tlačítko není příliš vhodné k ovládání perličky, protože ta se dá regulovat pouze elektronicky).

 

PROFI ovládání bez Proplachu slouží nejen k zapnutí a vypnutí systému(ů), ale má navíc další funkce:

- pulzace - procesor automaticky plynule zapíná a vypíná běh systému(ů) v pravidelných časových intervalech.

- HLS - tzv. hladinový snímač brání spuštění systému(ů) bez dostatečného množství vody, aby nedošlo k jeho poškození (Všechny trysky musí být pod hladinou).

- elektronická regulace Perličky - tlačítky +/- se elektronicky reguluje intenzita proudění vzduchu procházejícího tryskami perličky do vany.

- automatické vysoušení perličky - po vypuštění vody z hydromasážní vany  po koupeli se zmačknutím tlačítka se symbolem perličky opět spustí kompresor, který ohřátým vzduchem dokonale vysuší potrubí pod dnem hydromasážní vany  a následně se automaticky vypne. Tím se odstraní zbytková voda, která by se jinak mohla stát zdrojem vzniku zárodků bakterií nebo nepříjemného zápachu.

  

PROFI ovládání  s Proplachem je oblíbené pro svoji jednoduchou obsluhu. Má stejné funkce jako ovládání ELEKTRONICKÉ a navíc obsahuje automatický hygienický čistící systém - Proplach, který se spouští stisknutím ovladače buď po koupeli nebo lze i před ní, což je výhodou např. při delším nepoužívání HM vany (po dovolené apod.).

 

 

PROFI FLAT ovládání  s Proplachem  je funkčně stejné, jako ovládání PROFI, ale odlišuje se od něj úplně novým designem a extra nízkým provedením. PROFI FLAT ovládání je na přání možno přidat podsvícení modrou barvou, která se rozsvítí, jakmile je ve vaně dostatečné množství vody, čímž je signalizována "připravenost vany" ke spuštění masážních systémů.


 

DIGI ovládání  s Proplachem je velmi komfortní - má stejné funkce jako ovládání PROFI FLAT s dalším rozšířením: zobrazení reálného času a teploty vody, nastavení času vypnutí systému, regulace teploty vody (pokud je vana vybavena Příhřevem) a možnost ovládání Chromoterapie.

  

 

 

4. CO DALŠÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ A DOPLŇKY do vaší hydromasážní vany ?


 

Chromoterapie - jedná se o speciální systém pro hydromasážní vany, využívající působení energie světla a barev na organismus člověka. Relaxačních účinků je dosaženo působením plynulého střídání 4 základních barev a jejich vzájemného prolínání (každá barva má na organismus jiné blahodárné účinky). Ovladač chromoterapie hydromasážní vany  umožňuje zastavení cyklu prolínání na právě svítící barvě či kombinaci barev - tzv. funkce STOP.

 

Příhřev - slouží k udržování teploty vody ve vaně, nikoliv k jejímu ohřevu. Je nastaven na konstantní teplotu a aktivuje se zapnutím hydromasážní vany. U Digitálního ovládání lze teplotu regulovat. Příhřev lze použít u všech typů ovládání hydromasážní vany kromě pneumatického.Mechanická výpusť s napouštěním - slouží k vypouštění vany jako standardní přepad + napouštění vany.

 

Osvětlení vany Cool Light - přídavné světlo (bílé barvy), umísťuje se dle přání zákazníka a typu vany. 

   

                                                            Přejeme Vám šťastný výběr  a příjemné chvíle strávené v hydromasážní vaně Sanjet.

Pokud si s výběrem masážního systému nebo doplňků nebudete vědět rady, neváhejte nás kontaktovat!